Blesk pro ženy: Když zvuky pomáhají

VYZKOUŠELY JSME:

Někdy k člověku přijde pomoc z místa, kde by to vůbec nečekal. Já jsem potkala dávnou kamarádku a zjistila, že se věnuje muzikoterapii. A protože jsem od přírody zvědavá, chtěla jsem vyzkoušet, o co přesně jde.

Drobná, krásná, okatá blondýnka Veronika Boulterová zpívala ve sborech a kapelách, ale jak říká, svůj opravdový hlas a jeho sílu našla až s muzikoterapií, kterou vystudovala. O co vlastně jde? Nejjednodušší bude popsat vlastní pocity, které jsem při „zkušebním“ terapeutickém setkání měla já.

VŮNĚ, ŠERO, MYSTIKA

Zaklepala jsem na adrese, kterou jsem od Veroniky dostala, otevřela jsem dve- ře a užasla. V místnosti, která je velká jako průměrný obývací pokoj, je na zemi ně- kolik matrací. Závěsy jsou zatažené, takže panuje příjemné přítmí. Omámila mě vůně hořících tyčinek a užasla jsem nad škálou etnických nástrojů vyskládaných na podlaze. Interiér byl šedočervený a já se do něj dokonale trefila svými pruhovanými šaty. Uložila jsem se, přikryla se lehkou dekou a čekala, co se bude dít.

KDYŽ SE ROZDUNÍTE

Veronika začala tím, že mi na břicho položila tibetskou mísu. Rozezněla ji paličkou a já přísahám, že nebyl nerv, který by v mém těle nezačal rezonovat. Dostala jsem se do stavu, který nebyl daleko transu. A to byl teprve začátek….

Vyšlo v ženském týdeníku Blesk pro ženy