Zažívali jsme nezvladatelné situace, říká terapeutka Boulterová

,,Mým impulsem k muzikoterapii byl autistický syn, s kterým jsme zažívali nezvladatelné situace. Nejdříve s ním, pak mezi sebou a nakonec i s okolím. Potřebovala jsem se zklidnit. Všechno se mě velmi dotýkalo,” říká Veronika Boulterová, muzikoterapeutka a energetická psycholožka.

,,Muzikoterapie není o hudbě, ale o zvucích. Je vhodná při velkém vystavení stresu pro zklidnění. Aktivní muzikoterapie spočívá v tom, že já klientovi půjčím různé nástroje a on vnímá, jak na něj zvuky působí. Pasivní je relaxační. Dělají se skupinové i individuální. Hraji na nástroje, používám je v určitém sledu a improvizovaně zpívám,” popisuje svou práci muzikoterapeutka Veronika Boulterová, která byla ranním hostem na Rádiu ZET.

Další oborem, kterým se Boulterová zabývá je energetická psychologie. ,,Každá emoce se nám projevuje ve fyzické podobě na těle. Používá se poklepávání na akumpresurní body a další. U každého používám, co je potřeba. Když si klient myslí, že je terapie u konce, pošlu ho ještě na muzikoterapii, a tam zjistíme, že jsou stále některé emoce potlačené,” konstatuje muzikoterapeutka a energetická psycholožka Veronika Boulterová.

A z jaké kapely je manžel paní Veroniky? Poslechněte si celý rozhovor zde:

Zdroj: www.radiozet.cz